Pane Cikrte odejděte!

Pan Mgr. Tomáš Cikrt, ředitel odboru komunikace s veřejností Ministerstva zdravotnictví ČR, má svůj web. Na tom není nic divného, protože současný rozvoj elektronické komunikace umožňuje každému občanovi, aby si zřídil svoje webové stránky. 

 

Při prohlížení „Cikrtovin“ však musí trochu přemýšlivý čtenář zapochybovat o patřičnosti jejich pojetí. Skutečnost, že se sám pasuje do role Yody z Hvězdných válek, tedy do role moudrého bojovníka za dobro, je pouze věcí pana Cikrta  a pravděpodobně souvisí s tzv. „napoleonským komplexem“.

 

Zcela nepřijatelná je zřejmá orientace stránek na politická témata a zesměšňování politických představitelů. Nemám nic proti zesměšňování politiků a politických témat médii, politiky či občany. Jsem však hluboce přesvědčen, že vysoký státní úředník si takový luxus nemůže a nesmí dovolit.

 

Pan Cikrt nemá žádný mandát od občanů. Byl jmenován do vysoké státní funkce, aby sloužil státu a občanům. Za tuto službu jej občané ze svých daní platí, a to velmi dobře. Jako ministerský úředník má  zvýšený plat o 25 % proti ostatním úředníkům státu. Vyšší plat je kompenzací, že ze zákona nemůže například podnikat a očekává se od něj loajalita ke státním orgánům, ale také k voleným orgánům této země.  Tudíž je nepřípustné, aby vysoký státní úředník, na svých webových stránkách, zesměšňoval poslance a další politické představitele.

 

Pan Cikrt si poslání svého odboru, „komunikace s veřejností“, již dlouho plete s politickou agitkou. Úlohou jeho odboru a jeho osobně je korektně informovat o činnosti úřadu, připravovaných legislativních opatřeních a věcná obhajoba činnosti ministerstva. Nemůže vést politickou polemiku. Od toho jsou politici, kteří také skládají ze svých činů účet při volbách. Pan Cikrt  se neodpovídá občanům, ale jen ministrovi. Proto se také nemá  účastnit veřejných politických diskusí.

 

Pan Cikrt by si měl vybrat mezi politikem a vysokým úředníkem. Obojím nelze být. Protože jsem přesvědčen, že pan Cikrt vůbec nepochopil svojí roli vysokého ministerského úředníka, měl by z ministerstva odejít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *