Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Stydím se za své poslance

20.09.2012, 20:46   |  

Včera poslanci hlasovali o tisku 594/4 vráceném Senátem. Senát do zákona doplnil jednoduché ustanovení, které se týká Karty sociálních systémů, tzv. sKarty, a to tohoto znění: „Všechny transakce spojené s sKartou jsou pro občany bezplatné“. Tímto ustanovením měl být eliminován tlak na prosazování sKarty ze strany MPSV ČR i České spořitelny a.s. a zároveň měl být eliminován tunel na občany, který vzniká ve spojení s sKartou.

Hlasování koalice mě velmi překvapilo, protože jsem v duchu doufal, že se mezi nimi najde alespoň pár statečných, kteří budou mít odvahu vyslovit se proti zřejmému podvodu na občanech. Snažil jsem se dopisem poslancům vysvětlit o jaký věcný nesmysl a podvod jde u sKarty, ale jako bych házel hrách na zeď.

Pokud problém sKarty velmi zjednoduším a zvulgarizuji, tak jde v zásadě o toto: V případě, že občan má například sporožiro u České spořitelny a.s., na který mu je již 5 let pravidelně posílán příspěvek na péči, tak nyní bude situace taková, že občan bude povinen si u téže České spořitelny a.s. otevřít jiný účet, na který mu bude zasílán příspěvek na péči a on si jej potom převede na svoje sporožiro.

Pan ministr Drábek neustále tvrdí, že tímto opatřením se zvýší komfort pro občany. Je až neskutečné, že ani jeden z poslanců koalice neměl odvahu říci „Pane ministře Drábku, to je přeci jasný nesmysl a lež. Jde přeci o to, aby peníze ležely v České spořitelně několik dní, a tím bude generován zisk. Veřejné zdroje tady poslouží ke zvýšení zisku konkrétního bankovního domu“.

Někteří poslanci se velmi často zaštiťují různými principy a zásadami. Nyní mají možnost sledovat, jak skupina lidí buduje systém, který má dlouhodobě generovat zisk pro jeden bankovní dům a je nepochybné, že tato skupina lidí to nedělá z nějaké filantropie.

Doufám, že státní zastupitelství, policie, případně další složky se tomuto problému začnou intenzivně nevěnovat, když poslanci nejsou schopni zabránit tomuto tunelu. Bůh ochraňuj naši zemi, když má tak nestatečné poslance.