Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnávání z domova

Autor Zapletal
Předmět zaměstnávání z domova
Dotaz

Vážený pane Kráso.

V minulém roce jsem přišel o práci z domova jakožto částečný invalidní důchodce. Na základě nějaké vyhlášky, předpisu, nebo nějakého příkazu z MPSV nedosáhl můj zaměstnavatel na příspěvek, a tak zrušil mé pracovní místo, potažmo pak i firmu pokud se nemýlím. Byla tam nějaká podmínka aby více než 50% zaměstnanců firmy bylo invalidních a další podmínky, takže to již nešlo. Zaměstnat mě jako jedinou osobu se zdravotním omezením již zaměstnavatel z domova nemohl.

V médiích vidím jak se ministryně nechává slyšet o připravovaných změnách, a velmi rád bych se Vás zeptal, zda NRZP ČR nějak připomínkuje, nebo upozorňuje na tento nedostatek zaměstnávat osoby se zdravotním omezením z domova?

Děkuji za odpověď Zapletal

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zapletale,

NRZP ČR je členem úzké pracovní skupiny náměstka ministryně pana Jiřího Vaňáska a společně řešíme podporu zaměstnávání OZP. To, co popisujete, úplně tak není pravda. Zaměstnavatel nesmí mít větší procento lidí, kteří pracují z domova, protože takto docházelo k velkým podvodům. Celý systém podpory zaměstnávání OZP se musel teprve pořádně vyčistit a zavést nástroje, které by bránily podvodným způsobům zaměstnávání těchto lidí. Byl byste překvapen kolik hyenismu je v našem republice, které se živí na neštěstí druhých. Nevím, co jste dělal za práci, ale Váš zaměstnavatelk mohl vyřešit problém tak, že by jednou týdně jste u něj byli na pracovišti, kde byste předávali a přebírali práci a podobně. Pokud Váš zaměstnavatel postupoval jak říkáte, tak je velmi pravděpodobné, že neměl asistenty ani pořádné prostory a přesto na ně čerpal peníze. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.