Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zaměstnanec a ČID

Autor Iveta Filková
Předmět zaměstnanec a ČID
Dotaz dobrý den chci zaměstnat osobu která je ČID - co pro to musím udělat a jak je to dále s tím , když půjde na rizikové těhotenství? Děkuji F

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Filková,

při zaměstnávání osoby, která pobírá ČID nemusíte dělat žádné zvláštní věci. Je to pracovní stav jako každý jiný a při onemocnění je situace stejná jako u jkiných pracovníků. Pokud byste však chtěla vytvořit chráněnné pracovní místo pro výše uvedenou osobu, tak byste musela splnit řadu podmínek, které by Vám objasnil Úřad práce. Potom byste mohla obdržet nějaké finanční prostředky na úpravu pracoviště případně na úhradu některých nákladů spojených se zaměstnáváním osoby s ČID.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.