Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpověd po nemocenské

Autor Kateřina Poláková
Předmět Výpověd po nemocenské
Dotaz

Dobrý den,jsem od vyučení osobou zdravotně znevýhodněnou(ZPS,páteř).Je mi 40let,můj zdravotní stav se horšil a musela jsem na nemocenskou(4měsíce).Před měsícem mi byl odsouhlasen invalidní důchod 1.stupně.Nyní se mám vrátit do zaměstníní kde mi bylo naznačeno že dostanu výpověd,že na mé místo mají nového zaměstnance.Prosím na jaké odstupné mám nárok a mohu se nějak bránit?Děkuji Poláková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poláková,

pokud je ukončen Váš pracovní poměr z důvodu Vašeho zdravotního stavu, tak nemáte nárok na odstupné. Přesto by Vám měl zaměstnavatel nabídnout jiné zaměstnání, kde by nebyl Váš zdravotní stav na překážku. Doporučuji Vám jednat se zaměstnavatelem a najít jiné řešení než ukončení zamstnaneckého poměru ze zdravotních důvodů. Pokud byste dostala výpověď, doporučuji Vám se přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, abyste nemusela později doplácet zdravotní pojištění.

S pozdravem Václav Krása