Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sociální pojištění

Autor Lenka
Předmět Sociální pojištění
Dotaz

Dobrý den je mi 25let a od  9.2009 jsem na ÚP uřad práce tady jsem se dočetla že že mi ÚP platí socialní pojištění pouze 1 rok to znamená že od 9.2010 ho za mě nikdo neplatí hrozí my nějaká pokuta neměla bych jí s čeho zaplatit.

Díky za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

žádná pokuta Vám nehrozí za to, že neplatíte sociální pojištění, ale nejsou Vám počítány roky jako odpracované do nároku na starobní důchod, což v budoucnu může být problém. Zdravotní pojištění za Vás bude platit stát, pokud budete pořád v evidenci ÚP.

S pozdravem