Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

renta

Autor adolf
Předmět renta
Dotaz

Dobrý den,

Včera jste mi odpověděl na dotaz, přiznám se však, že jsem to celé nepochopil. Pokud mi dají např. druhý stupeň inv. důchodu místo třetího proč mě nebude rentou dorovnáván plat který jsem měl před úrazem. Vždyť všechny tyto problémy  (i se zaměstnáním) mě začali kvůli pracovnímu úrazu.

Děkuji Zita

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zito,

já jsem Vám napsal, že pokud byste pracovala, tak by Vám samozřejmě byla snížena renta o Váš výdělek. Je to tak, že renta nahrazuje ušlý výdělek. Pokud však máte příjmy z jiného zaměstnání, případně z ID, tak se samozřejmě renta o tuto částku krátí.

S pozdravem Václav Krása