Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na podnikání

Autor VeronikaSodomková
Předmět Příspěvek na podnikání
Dotaz

Dobrý den, momentálně jsem na RD a dostala jsem možnost si přivydělat v chráněné dílně. Pobírám ČID a také jsem se dozvěděla, že je možné uplatnit příspěvek na podnikání držitelůů ztp s čid. Rozhoduji se, co dál po RD aproto bycg se ráda zeptala, o jaký příspěvek jde a co by bylo výhodnější, zda pracovní poměr, či osvš. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sodomková,

příspěvek na podnikání od Úřadu práce můžete dostat, ale to, co budete dělat, se musíte rozhodnout sama. Je to příspěvek na zřízení chráněného pracoviště podle § 75, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji