Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prace pri PID

Autor Eva
Předmět prace pri PID
Dotaz

Dobry den.Jsem uznána PID 3st.  §39,odst. 2-c-neni schopen výdělečne činnosti za zcela mimoř. podmínek.  Naskyptla se mi možnost pracovat z domu na pc - 15 hod. tydně-. Mužu přistoupit na smlouvu-nebude mi odebrán PID?  Ptám se,protože v poslední době mám smuly až-až. Děkuji za pomoc a odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

vždy doporučuji tazatelům, aby při pobírání ID III. stupně pracovali maximálně na 1/3 pr. úvazku. Myslím si, že 15 hodin pr. aktivity je únosná míra, která by neměla ohrožovat Váš ID. Vždy však záleží na posudkovém lékaři.

S pozdravem Václav Krása