Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při invaliditě III. stupně

Autor Nová Alžběta
Předmět práce při invaliditě III. stupně
Dotaz Obracím se na vás s následujícím dotazem. pro svůj trvale se zhoršující zdravotní stav mi byla při poslední revizi LPK přiznána inavalidita III. stupně, s tím , že mé postižení je takového rázu že neumožňuje pracovat ani za zcela mimořádných podmínek. Nyní se mi naskytla možnost pracovat cca 4-8 hodin týdně (doma ) jako korektorka. Uzavřu li např. dohodu o provedení práce dopouštím se nějakého přestupku ze jehož důsledkem by bylo např. odebrání invalidity III. stupně (minimálně přezkoum zdr. stavu)?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nová,

při ID III. stupně vždy doporučuji, že příjemce by neměl pracovat více jak 3 hodiny denně. To znamená, že 4-8 hodin týdně není žádný problém.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji