Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při ID III.stupně na 5 hodin

Autor Jarmila Sagitariusová
Předmět Práce při ID III.stupně na 5 hodin
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

děkuji Vám za odpověď. Takže, jestli jsem dobře pochopila, mohu pracovat na 5ti hodinový úvazek? Zaměstnavatel, o kterém jsem se zmiňovala v dotazu asi před hodinou zaměstnává pouze ivalidní důchodce s jakýmkoliv ID, když někomu je ID odebrán, nemůže u něho pracovat. Je to prodej sýrů, čepovaného vína, medových výrobků. Zboží si vyskladňuje majitel sám, takže ženy jen prodávají. Je to fyzicky nenáročná práce. Z evidence Úřadu práce jsem vyřazena. Může i tak přijít kontrola?

Moc děkuji za odpověď.

S pozdravem pěkného dne

                                                         Jarmila Sagitariusová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sagitariusová,

na plný ID je i 5 hodin poměrně dost. Ale asi byste to mohla zkusit.

S pozdravem Václav Krása