Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při ID 2 stupně

Autor DAGMAR
Předmět práce při ID 2 stupně
Dotaz Dobrý den, mám dotaz,moje dcera dostala ID 2.stupně, může vykonávat práci na 6 hod. denně jako pomocná síla v kuchyni i když je dost náročná a vyčerpávající? Kontrolu má u posud. lékaře za 3 roky, i když má napsáno že není předpoklad podstatné změny jejího zdrav.stavu.Pracovní schopnost poklesla o 50%,posuzovaná je schopna vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen podstatně s menšími nároky na tělesné a duševní schopnosti. Mohla by přijít o ID,pokud bude práci zvládat, nebo má požádat o zkrácení prac. doby ? Předem děkuji a moc si vážím vaší práce. S pozdravem Dagmar.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

pomocná síla v kuchyni je poměrně náročné zaměstnání. Když tuto práci zvládne, tak ji vykonávat může. Na druhou stranu, až bude provedena kontrola, tak se obávám, že to může být určitý problém.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji