Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Podpora v nezaměstnanosti

Autor Marcela
Předmět Podpora v nezaměstnanosti
Dotaz

Dobrý den.
Dva roky jsem byla v plném invalidním důchodu. Posudková komise mne však přeřadila do 2.stupně invalidního důchodu (dříve částečný důchod), který mám nyní. Poměrně rychle jsem od 1.3.2010 sehnala zaměstnání. Dnes se mnou však zaměstnavatel ukončil ke dni 12.3.2010 pracovní poměr ve zkušební době. Ústně mi bylo sděleno, že důvodem je špatná komunikace, špatně totiž slyším. Pokud neseženu rychle práci, budu muset jít na pracovní úřad.
Z jakého příjmu se mi bude vypočítávat podpora v nezaměstnanosti? Bylo by  to z plného nebo částečného důchodu (Byla jsem totiž cca měsíc doma jen na ČID, než jsem sehnala zaměstnání)?
Pokud by to bylo z příjmu z mého velice krátkého zaměstnání, má nějaký vliv to, že jsem souběžně pobírala invalidní důchod?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

podpora v nezaměstnanosti Vám bude vyplácena z příjmu, který jste měla v posledním zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása