Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

počet hodin

Autor Karel HECZKO
Předmět počet hodin
Dotaz

Dobrý den,

znovu píšu,ptal jsem se na práci při PID,odepsal jste mi,že můžu,vyřizuju si brigádu na pár hodin týdně,zaměstnavatel ale chce vědět,kolik hodin týdně můžu pracovat....je daný počet hodin? Nerozumím tomu,mám říct 30hodin týdně nebo 20,poradíte mi?Nebo existují tabulkové hodnoty?

                                                                                                                                  S díky HECZKO

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Heczko,

problém je právě v tom, že počet hodin práce při PID podle písmene (a) není stanoven. Někdy ČSSZ toleruje zaměstnání na plný úvazek jindy netoleruje téměř nic. Proto na Vaši otázku není jenoznačná odpověď. Záleží na tom, zda Vaše pracovní aktivita může zhoršit Váš zdravotní stav. Kdo to posoudí?

S pozdravem Václav Krása