Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a práce

Autor Květa
Předmět PID a práce
Dotaz

Vážený pane Kráso, s přihlédnutím ke změnám od letošního roku je možné pracovat ve III.stupni invalidity jen se speciálními podmínkami. Zahrnuje se do nich např. odpracované hodiny a výše mzdy? ( přihlédnutí PK) Např. 24O h ročně a 24 000,-Kč ročně a jak je to s daní při tomto ročním příjmu? Je to jako u studentů? děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

při pobírání ID ve III. stupni je možné plně pracovat pouze pokud je v rozhodnutí stanoveno, že osoba může pracovat jen za zcela mimořádných podmínek. Jinak pracovat také můžete, ale doporučuji maximálně třetinu pracovního úvazku. Pokud jde o daň, tak příjemce ID uplatňuje slevu na dani při daňovém přiznání. Roční výše slevy u ID III. supně je 5 040,- Kč, u ostatních ID 2 520,- Kč.

S pozdravem Václav Krása