Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a další zaměstnání

Autor alena karásková
Předmět PID a další zaměstnání
Dotaz

  Dobrý den. Manžel má ČID. Pracoval na vrátnici. Před dvěma roky změnil zaměstnání v rámci téže  organizace. Na zaměstnání nestačí, je už pátý měsíc neschopnosti, po dvou operacíc páteře. Zaměstnavatel slibuje návrat na vrátnici. Lékař navrhuje PID. Vpřípadě, že by manžel dostal PID, musí rozvázat pracovní poměr, nebo může čekat na uvolnění místa na vrátnici.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Karásková,

samozřejmě, že při pobírání PID je možné pracovat. Rozsah pracovních aktivit je dán druhem PID. Pokud Vašemu manželovi bude přiznán PID pro snížené pracovní podmínky o více než 66  %, potom pracovní aktivita musí být snížena o více než polovinu. Pokud důchod bude vyměřen pro trvalé zhoršené životní a pracovní podmínky, potom jeho pobíráním není žádné omezeni pracovních aktivit. 

S pozdravem Václav Krása