Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

péče

Autor Jana
Předmět péče
Dotaz Dobrý den, mám malou živnost, která mně zabere tak dvě hodiny denně. Po úrazu byl mému otci přiznán IV. stupeň. Když budu o něho pečovat, společně s občasnou výpomocí další osoby, jak to bude s placením mého zdravotního a sociálního pojištění? Mnohokrát děkuju za odpověď Jana.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

každý příjem z podnikatelské činnosti musí být zdaněn a platí se z něho sociální a zdravotní pojištění, a to i bez ohledu na to, že za Vás je plátcem zdravotního a sociálního pojištění stát, jako za pečující osobu. Pouze, pokud by Vaše příjmy nedosahovaly 66 tisíc korun ročně, tak byste nemusela dělat daňové přiznání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji