Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ohledně PN

Autor Hana
Předmět ohledně PN
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych se poradit marodím od 3.9.2012.A dělám v chráněné dílně kde má každý zamněstnanec jiná zdravotní postižení,je možné aby mně firma propustila ohledně mé dlouhé nemoci mám smlouvu na dobu neurčitou.Slyším ve firmě že už dlouho marodím že jak nepřídu do zamněstnání tak mě propustí.Chtěla bych vědět jestli na to mají nárok.Děkuji za kladnou odpověd.Paní Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

skutečnost, že jste v pracovní neschopnosti. není důvodem k ukončení pracovního poměru. Pouze v případě, že by se ukázalo, že vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, nemůžete vyknávat zaměstnání, které vykonáváte, by Vás mohl zaměstnavatel propustit, pokud by nenašel pro Vás jiné pracovní uplatnění. Hlavně se nenechte přesvědčit k tomu, abyste dala výpověď Vy.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.