Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OČR a nemocenska

Autor Iveta
Předmět OČR a nemocenska
Dotaz Dobrý den, pane Krása mám dotaz měla jsem v červenci a srpnu ošetřovné na babičku a dědu mam plný invalidní důchod a teď jsem sama omarodila bude mi vyplaceno nemocenské ? Děkuji s pozdravem Iveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

pokud jste v pracovním poměru, tak máte samozřejmě nárok na nemocenské dávky při Vaší nemoci. Pokud nepracujete, tak samozřejmě Vám nemocenská vyplacena nebude. Další omezení je, že příjemce ID III. stupně může ročně "promarodit" 70 dní, kdy mu jsou propláceny nemocenské dávky. Po uplynutí této doby sice budete práce neschopná, ale nemocenské dávky vypláceny nebudou. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.