Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Miloslav Hanus
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Nejdřív Vám chci poděkovat za vaše rady které nám moc pomáhají.Chci se zeptat na jednu věc.Mám ID.3stupně/jsem diabetik s komplikacemi"a zda mohu pokračovat dále v mém pracovním nasazení jako hlídač objektu.Jsou to 12 hod.směny a ja bych chodil po dohodě  pouze jednu směnu tydně a měsíčně dohromady 4- 5 směn a ještě pouze mi je uskutečněno pouze dení.Tak myslim že snad není žádný problem.Děkuji za odpovězení Hanus

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hanusi,

při plném ID se předpokládá pracovní aktivita zhruba na úrovni 30 %, to je maximálně 3 hodiny denně. Pokud byste pracoval jednou týdně 12 hodin, tak se domnívám, že je to akceptovatelné a neměl byste mít problém s důchodem. při kontrole Vám však doporučuji, abyste uvedl, že máte rozloženou pracovní dobu během týdne na necelé 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, když rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.