Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor
Předmět Nový dotaz
Dotaz

vážený pane Kráso

po infarktu mi byl v říjnu 2008 přidělen PID podle ustanovení §39 odst.1/a zaměstnavatel se mnou ukončil PP. Od 1.1.2009 mě zaměstnavatel požádal zda bych pro nedostatek zaměstnanců  nevypomohl jako brigádník na dobu určitou a to do 31.12.2009. Zaměstnavatel mi dal úlevu, že nebudu zastávat jako kuchař vedoucí funkci,ale budu se zaměřovat pouze na přípravu jídel.Za pomoci kolektivu ,který přihlíží na můj zdravotní stav a co nejvíce mi napomáhá, zatím práci zvládám,ale mám obavy, že když jsem zaměstnavateli vyšel vstříc ,abych při kontrole zdravotního stavu ČSSZ neměl potíže a PID ohledně pomoci zaměstnavateli mi nebyl odebrán   

                                                                                               děkuji za odpověď

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

ve Vašem případě odebrání PID pravděpodobně může nastat, ale to i v případě, že nebudete mít žádnou pracovní aktivitu. Pokud jste již relativnbě zdráv, tak při další kontrole ČSSZ může dojít k odebrání důchodu. Pokud máte perspektivu v současném záměstnání, asi by bylo lepší jej nepřerušovat i s rizikem odebrání PID. Záleží na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása