Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Novela zákona

Autor Jiří
Předmět Novela zákona
Dotaz Dobrý den Pane Krása. Chtěl bych se zeptat jestli existuje novela zákona. Jedná se: 2. Je invalidní dle §39 odst. 1 zákona č. 155/1995 SB., ve znění pozdějších předpisů. Jde o invaliditu třetího stupně dle § 39 odst. 2 písm. c) cit. zákona. Není schopen výdělečně činnosti za zcela mimořádných podmínek.. Jedná se mi jestli mohu pracovat na plný úvazek jako administrativní pracovník. Děkují za odpověď. Z pozdravem Jiří Honc

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Honci,

to, co popisujete je současné znění zákona o důchodovém pojištění. Takto stanovený ID Vám umožňuje pouze menší pracovní aktivitu. Já vždy doporučuji maximálně 3 hodiny denně. Pokud byste měl ID stanovený podle § 39, odst. 4, písmeno f), mohl byste pracovat bez omezení. Je možné požádat ČSSZ o překvalifikování Vašeho ID III. stupně na ID podle § 39, odst. 4, písmeno f), kdy osoba může vykonávat pracovní činnost za mimořádných podmínek. jen Vás upozorňuji, že taková žádost vyžaduje nové posouzení a také je možné, že by Vám mohl být snížen stupeň ID. proto zvažte všechna pro a proti.

S pozdravem Václav Krása