Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nástup do zaměstnání při PID

Autor Švédová jana
Předmět nástup do zaměstnání při PID
Dotaz

Téměř rok jsem v PN, nyní mi byl přiznán na rok PID. Z Vašich odpovědí na dotazy jsem již pochopila, že nemusím přijít o práci - zaměstnavatel je i ochoten mi smlouvu upravit. Není mi ale jasné, jak to funguje, když člověk nezačne pracovat (na zkrácený úvazek) hned od prvního dne přiznání důchodu?! Musí se pak v tomto případě stávající smlouva ukončit?

Velice děkuji za odpověď (a v podstatě i za ty ostatní -lidé se v paragrafech ztrácejí a Vy jim dáváte srozumitelné odpovědi v konkrétních případech -díky!)

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Švédová,

pracovní smlouvy jsou vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Pokud nenastoupíte do zaměstnání v den, který je určen ve smlouvě, potom záleží na Vašem zaměstnavateli zda bude chtít změnit smlouvu. Pokud máte na mysli, zda musíte nastoupit do zaměstnání ihned po přiznání PID, pak je to tak, že opět záleží na pracovní smlouvě a PID na to nemá vliv.

S pozdravem Václav Krása