Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minimalni mzda

Autor Vladimira
Předmět Minimalni mzda
Dotaz Dobry den, pane Kraso..jsem v CID a pracuji u firmy ktera zamestnava invalidy na 6h denne za 6000kc hrubeho.Bylo mi receno ze jako invalidnimu duchodci plati 75% z minimalni mzdy. Chci se zeptat jestli od r.2015 kdy bude minimalni mzda 9000kc bude nam,invalidnim duchodcem opet kracena? A na jakou mzdu za 6h denne budeme mit narok od 1.1.2015.Dekuji a pekny den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

krácení minimální mzdy je pouze o 500 korun, a to na 8000,- korun u příjemců ID. Vzhledem k tomu, že pracujete na částečný úvazek, tak je logické, že 75 % z této částky je 6000,- korun. Jak to bude od 1. ledna ještě nevíme.

S pozdravem Václav Krása