Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak je to s domácímypracovníky

Autor Machara
Předmět Jak je to s domácímypracovníky
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,  již několikrát jsem vás prosil o radu a téměř vždy jste mi dobře poradil. Mám jeden dotaz a jednu prosbu. S manželkou pracujeme u firmy, kterou nebudu jmenovat.  Pracovní smlouvu máme do konce června a bylo nám pani jednatelkou emailem oznámeno že součastní zákon o zaměstnanosti zdravotně postižených neumožňuje na dále zaměstnávat domácí pracovníky.  Chci informaci zda toto tvrzení se zakládá na pravdě, pokud se na pravdě nezakládá tak mám k Vám prosbu zda by jste mi zákon nemohl poslat a krátkou správu pro mého budoucího zaměstnavatele, který je mě ochoten zaměstnat na podobné projektu jako je ten můj, ale já ho dělám k lásky mému rodišti. Předem Děkuji a hezký den Vít Machara

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Macharo,

Váš zaměstnavatel reaguje na situaci, kdy došlo ke změně zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Přesto se nedomnívám, že by Vás měl zaměstnavatel propustit. V žádném případě mu nesmíte podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru, protože byste přišli o odstupné a o podporu v nezaměstnanosti. Zákon nově stanoví, že zaměstnavatel nemůže u domácích pracovníků uplatnit 2000 Kč paušál na režijní náklady, což je logické, protože ty skutečně nemá. Mají je ti co pracují doma. Dále zákon stanoví, že při žádosti o příspěvek podle § 78 zákona, může zaměstnavatel, zaměstnávající více než 50 % pracovníků se zdravotním postižením, obdržet příspěvek na mzdové náklady až do výše 8 000 Kč, ale 25 % částky musí být z prostředků zaměstnavatele. Zaměstnavatelé to bohužel řeší spíše propouštěním zaměstnanců, místo toho, aby se snažili smířit se s nižším ziskem a případně provedli nějaká racionalizační opatření.

S pozdravem Václav Krása