Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

INVALIDNÍ DŮCHOD+PŘIVÝDĚLEK

Autor IVETA TLAPÁKOVÁ
Předmět INVALIDNÍ DŮCHOD+PŘIVÝDĚLEK
Dotaz

Vážený pane Kráso,

dovoluji si Vás poprosit  o radu. Mému manželovi byl přiznán invalidní důchod 3.stupně. Chtěla jsem se zeptat,jestli je možnost přivýdělku podle nového zákona i na zkrácenou pracovní dobu nebo zaměstnání lehkého rázu např.jako skladník nebo administrativní pracovník.Výsledek posouzení zdr.stavu a míry poklesu prac.schopnosti manžela,a to bych prosím chtěla vysvětlit,je invalidní dle § 39 odst.1 zákona č.155/1995 Sb.,ve znění pozdějších předpisů.Jde nadále o invaliditu třetího stupně dle§ 39 odst.2 písm.c) cit. zákona.Nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Děkuji za vaši ochotu,zodpovězení mého dotazu a za čas,který jste mi věnoval. S pozdravem a přáním všeho nejlepšího Tlapáková Iveta                                                                                                                                                    

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tlapáková,

vzhledem k tomu, že Váš manžel není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek, tak má omezenou možnost dalších pracovních aktivit, vzhledem k přiznání PID. Pokud nechce riskovat ztrátu PID, doporučuji Vám, aby jeho pracovní aktivita nepřesáhla přibližně 1/3 pracovního úvazku. Upozorňuji, že se nesleduje výdělek, ale rozsah pracovní činnosti.

S pozdravem Václav Krása