Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a zaměstnání

Autor kopecka alena
Předmět invalidní důchod a zaměstnání
Dotaz

Dobrý  dne, mám na Vás takový dotaz, manžel je po operaci krční páteře /operace září  2008 )

pracovní neschopnost neměl, čerpal dovolenou , ošetřující lékař mu sdelil, že by měl nárok na invalidní důchod  vzhledem k diagnoze, ptám se zda může o důchod žádat, aniž by musel končit v zaměstnání , chtěl by dále pracovat ( pracuje jako  školníkl a chtěl  pracovat dál do doby než by měl nárok na strrobní důchod ,manželovi je 58 let, zda mu zaměstnavatel nemůže dát výpověˇ vzhledem k invalidnímu důchodu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kopecká,

pokud má Váš manžel trvalé zhoršení zdravotního stavu, může si požádat o invalidní důchod podle § 39, odst. 1, písm. b), zákona o důchodovém pojištění, to je pro trvale zhoršené pracovní a životní podmínky. Při žádosti nemusí ukončit pracovní poměr. Pobírání invalidního důchodu není důvodem pro ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele.

Přeji Vámvšechno dobré do nového roku 2009.

S pozdravem Václav Krása