Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a práce

Autor Miroslav
Předmět Invalidní důchod a práce
Dotaz Od 6.4.2007 mám přiznaný plný invalidní důchod na 1 rok. Po roce chodím před zdravotní komisi. Jsem po operaci krční páteře(implantace náhrady ploténky.)Je možné pracovat 20h.týdně u obecního úřadu jako dělník(opravy a udržování veřejného prostranství).Pracovní doba pohyblivá.Děkuji Soukup

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Soukupe,

žádné legislativní nařízení neomezuje práci při pobírání PID. Doporučuji Vám však rozsah pracovního úvazku konzultovat se svým ošetřujícím lékařem tak, aby výkon práce nezhoršoval Váš zdravotní stav. V případě dalších dotazů prosím kontaktujte právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonciky : 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása