Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita III.stupně

Autor Romana Horáková
Předmět invalidita III.stupně
Dotaz Dobrý den pane Kráso, obracím se n vás z dotazem ohledně manžela. Manžel má v posudku o nvaliditě větu Procentní pokles odpovídá invaliditě třetího stupně. Kontrola stupně invalidity vzhledem k funkčnímu postižení není stanovena - není předpoklad zlepšení. znamení to, že má důchd třetího stupně na trvalo? Druhý dotaz je, že manžel dostal nabídku práce na 6h. denně administrativní práce zda by mohl nabídku přijmout, když by měl důchod na trvalo. Moc děkuji za vaši odpověď Romana Horáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horáková,

věty uvedené v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně u Vašeho manžela jasně konstatují, že již nebude LPS dále zván na kontroly zdravotního stavu. Vždy doporučuji příjemcům ID III. stupně pracovní úvazek v rozsahu přibližně 3 hodiny denně. V případě Vašeho manžela se mi zdá, že stav je trvalý, tudíž by asi nevadilo, kdyby pracoval více, pokud to zvládne. Zaměstnavatel může smlouvu upravit různě, aby nebyl ohrožen důchod Vašeho manžela.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji