Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalida a nemocenská

Autor Zdenka Hašková
Předmět Invalida a nemocenská
Dotaz

Můj manžel je důchodce s přiznaným lll. stupněm invalidyty, v pracevním procesu.Chtěl by se zeptat zda má ještě nárok na nemocenské dávky,když letos na jaře vybral limit určený MPSV,nebo bude mit u zaměstnavatele jen omluvenku. Děkuji Hašková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hašková,

pokud Váš manžel má v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně, že může pracovat za mimořádných podmínek, tak má nárok na nemocenské dávky jako každý jiný zaměstnanec. Pokud však tento dodatek v rozhodnutí nemá, tak po vyčerpání kvóty je v pracovní neschopnosti, ale nepobírá žádné dávky. Musí mu však být vystavena pracovní neschopnost.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.