Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a práce

Autor Petra
Předmět ID a práce
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

jsem osobou s přiznaným ID III.stupně (nemám v rozhodnutí větu, že jsem osobou s možností vykonávat zaměstnání za zcela mimořádných podmínek). Naskytla se mi možnost pracovat doma pro chráněnou dílnu - jednoduchá montáž inst.součástek. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje možnost, že při přezkumu posudkovou komisí by mi mohli odebrat či snížit ID? Jak se pohlíží na zaměstnávání ID v chráněných dílnách při přezkumu?

Děkuji za odpověď.

S pozdravem

Petra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

na zaměstnání v chráněných dílnách se z hlediska ID se pohlíží jako na normální zaměstnání. V případě, že pobíráte ID III. stupně a pracujete na plný úvazek, tak vzniká určité nebezpečí, že při přezkumu Vašeho zdravotního stavu může dojít ke snížení stupně invalidity nebo dokonce k odebrání ID. Doporučuji vždy tazatelům, aby osoba pobírající ID. ve III. stupni neměla větší pracovní aktivitu než 1/3 pracovní doby.

S pozdravem Václav Krása