Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

e-mail

Autor roman
Předmět e-mail
Dotaz

Na muj dotaz k vasemu nazoru k zamestnavani id 3.stupne jsem zapomel vlozit e-mail.Omlouvam se tady je romandj3@seznam.cz dekuji za vas nazor k teto problematice zamestnavani lidi pobirajicich treba i dve vyplaty pri id 3.stupne. Vohlidka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vohlídko,

těch lidí, kteří mohou ze zákona pracovat je minimální procento. Jsou to lidé, zpravidla po úrazu či následcích nějaké nemoci, jejichž stav je neměnný. Zákon o důchodovém pojištění stanoví, že tito příjemci ID mohou pracovat za mimořádných podmínek. Důchod jim zpravidla vyrovnává výdaje, které mají, aby vůbec mohli pracovat. Zákon však zakazuje většině příjemcům ID III. stupně pracovat, a to považuji za hloupost. Pokud je někdo na tom zdravotně tak, že objektivně má pouze minimální pracovní potenciál, nevidím problém v tom, že má takovou vůli a najde si smysluplnou práci. Dovedu si představit systém, kdy by příjemci ID III. stupně byla snižována výše důchodu při dosažení určité výše výdělku. U nás je to však tak, že buď pracuješ, nebo pobíráš ID. Tím se demotivují ti, kteří chtějí pracovat a stát na tom jenom prodělává.

S pozdravem Václav Krása