Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod a práce

Autor Hana
Předmět důchod a práce
Dotaz

Přeji hezký dobrý den. Byl mi přiznán invalidní důchod 3.stupně. Jde o invaliditu dle § 39 odst. 2 písm. c) Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Pracovní schopnost poklesla o 70% a nesplňuje podmínky ust § 6 vyhl. č. 359/2009 Sb. Mohu pracovat na částečný úvazek, musí mi zaměstnavatel vyhovět, popřípadě jak podat výpověď. Děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

pokud jste pracovala na plný úvazek, můžete požádat zaměstnavatele o snížení úvazku, a to přibližně na 3 hodiny denně, abyste v budoucnu neměla problémy s ID III. stupně. zamstnavatel však může prohlásit, že nemá pro Vás možnost zkrácení úvazku a ani jinou náhradní práci´ v uvedeném časovém rozpětí a z důvodu odchodu zaměstnance do ID Vám může dát okamžitou výpověď z důvodu zdravotního stavu. při takové výpovědi zaměstnavatel není povinen hradit odstupné zaměstnanci. proto by pro Vás bylo lepší, kdybyste se se zaměstnavatelem nějak dohodla.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.