Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dpc při neschopence

Autor Jaromir
Předmět Dpc při neschopence
Dotaz Dobrý den, prosím moc o informaci zda je možné přivydělat si při pracovní neschopnosti na DPC. Asi jsem žil v omylu ze to jde, v povolených vycházkách od lékaře. Když jsem dnes volal na socialku řekli mne ze se to nesmí ani o vycházkách. Prosím co mne hrozí nedají mne nemocenskou, nebo nedej bože pokutu? Pošlou mne dopis, nebo pozvou ... Děkuji a přejí krásný den

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaromíre,

v době pracovní neschopnosti opravdu nemůžete mít žádnou výdělečnou činnost a už vůbec ne žádnou další pracovní smlouvu. Pokud jste tak udělal, tak je možné, že Vám bude zastavena výplata nemocenských dávek. Záleží na rozhodnutí OSSZ.

Doporučuji Vám, abyste při jednání s OSSZ byl co nejmírnější, protože Vy jste nepochybně porušil zákon a tudíž je třeba, abyste dosáhl nějakého odpuštění z důvodu neznalosti předpisů. Jen připomínám, že neznalost předpisů neomlouvá, ale je možné použít tento argument k vyvolání určitého pochopení. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.