Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Vladimír Motz
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den ,pobírám ID pro invaliditu 2 stupně,jsem evidován na úřadu práce a pracuji na dohodu pro firmu s  úvazkem 2 hod.denně a s výdělkem do 4 tis kč,je pravda ,že pokud by můj výdělek přesáhl 4 tis.musel bych si platit zdravotní a sociální pojištění a v jaké výši? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Motzi.

pokud pracujete na DPP tak do 300 hodin ročně nemusíte platit nic. Pokud pracujete na DPČ, tak musíte ze všech svých výdělků platit zdravotní a sociální pojištění.

S pozdravem

Václav Krása