Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Anonym
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o odpověď na tento dotaz:
Mám velice nízký důchod, v rozhodnutí stojí, že jde o PID dle ustanovení paragrafu 39 odst. 1. a) z. 155/1995 Sb. a že se od ledna 2010 jedná o invaliditu III. stupně.
Mohu s tímto typem důchodu pracovat (mám tak nízký důchod, že s ním prostě nevyžiju, třebaže mi není dobře, nejspíš budu muset sehnat práci, ale mám strach, že o ten důchod přijdu a ztratím i tuhle sociální jistotu, která  mi zbyla..). Je tedy možné s tímto typem důchodu pracovat?  

Děkuji za čas, který jste strávil nad tímto e-mailem!

Anonym.

Odpověd na dotaz:

U příjemce ID III. stupně podle § 39, odst. 1, písmene a) se předpokládá, že není schopen trvalého zaměstnání. Pokud takový příjemce pracuje, hrozí reálně nebezpečí, že při kontrole zdravotního stavu může být důchod odebrán nebo snížen na nižší stupeň. Vždy doporučuji, aby pracovní aktivita při pobírání PID III. stupně nebyla větší než 1/3 pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása