Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Eva Tomíčková
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,mám status OZZ,ale částečný důchod ne.Můj zaměstnavatel mě chce od ledna 2015 propustit s tím,že se mu vyplatí zaměstnávat osoby s část.důchodem.Beru to jako diskriminaci osob pouze zdravotně znevýhodněných.Poradíte mi co s tím? Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomíčková,

postup Vašeho zaměstnavatele je důsledkem rozhodnutí MPSV ČR a poslanců, kteří snížili podporu při zaměstnávání OZZ z 8000,- na 5000,- korun měsíčně. Tato změna nastane k 1. 1. 2015. Pokud by Vám tvrzení Vašeho zaměstnavatele někdo dosvědčil, tak je to samozřejmě diskriminace a mohla byste se teoreticky bránit soudní cestou. Pokud však máte normální smlouvu a není to smlouva na dobu určitou, tak zaměstnavatel musí najít důvod Vašeho propuštění. On si jej může najít v tom, že jste nadbytečná a nemá jinou práci, ale tuto skutečnost musí prokázat. Pokud byste výpověď žalovala u soudu. Takže to není tak úplně jednoduché.

S pozdravem Václav Krása