Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Eva Smolová
Předmět Dotaz
Dotaz

Podle jakého zákona je uloženo nezaměstnaným občanům odpracovat měsíčně 80 hodin veřejně prospěšné práce, když přes dlouhodobé, marné shánění práce žádnou neseženou.

Není to vědomé ponižování a trestání lidí za situaci, kterou si sami nezavinili?

Prosím o odpověď.

Děkuji.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smolová,

je to podle novely zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. je to samozřejmě ponižování lidí a i podle názoru ombudsmana je tato věc protiústavní. Ústava totiž jasně říká, že za každou práci náleží zpravedlivá odměna, takže člověk by neměl dělart někde zadarmo. tento zákon je u Ústavní soudu od ledna. Bohužel Ústavní soud ještě nerozhodl.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.