Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lenka Kselikova
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý večer pane Krása chtěla bych se zeptat při invalidním důchodu 3.stupne za mě zdravotní a sociální pojištění platí stát nebo když nastoupím do práce na částečný úvazek musí za mě platit zaměstnavatel odvádět zdravotní a sociální pojištění. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kselíková,

příjemce III. stupně ID je zdravotně pojištěn a doba pobírání ID je počítána jako doba odpracovaná. Pokud však příjemce ID III. stupně pracuje, tak z příjmů pracovní činnosti musí samozřejmě odvádět sociální a zdravotní pojištění a také platit daně, tak jako každý jiný zaměstnanec.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji