Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotace pro zaměsnavatele

Autor Patrik
Předmět dotace pro zaměsnavatele
Dotaz Dobrý den pane Kráso ,Chtěl jsem se zeptat mám duchod 1 stupně kolik na mne bere zaměstnavatel dotace a jest-li musím dělat přesčas,když mám ve smlouvě 37,5 h

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Patriku,

Váš zaměstnavatel může pobírat příspěvek ve výši 75% vyplacené mzdy, ale nejvýše 8 000 Kč. Dále může dostávat příspěvek až 2 000 Kč měsíčně na tzv. režijní náklady. To vše platí pouze u zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají více než 50% osob se zdravotním postižením. Jinak má zaměstnavatel nárok pouze na slevu na dani.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.