Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID, práce a budoucí výpočet starobního důchodu

Autor Josef Šimík
Předmět ČID, práce a budoucí výpočet starobního důchodu
Dotaz

Dobrý den, v loňském prosinci mně byl uznán ČID 1 stupně. Přesto jsem si zatím v zaměstnání díky přeorganizování povinností nadále udržel stejné místo i stejný plat - nepřijdu z tohoto důvodu v budoucnu o ČID ? Výhledově ale časem zřejmně sklouznu do částečného pracovního úvazku, nebo skončím na "pracáku" - jak moc to v budoucnu  (orientačně) negativně ovlivní výpočet mého starobního důchodu? Letos mně bude 54 let, a nikdy jsem zatím nebyl nezaměstnaný.

                                                                                           Děkuji J. Šimík

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šimíku,

při pobírání ČID I. stupně se předpokládá normální pracovní aktivita. ČID je přiznán především proto, že je omezen výběr zaměstníní a tím samozřejmě i možnost zlepšit si svoji situaci vyhledáním jiného zaměstnání. Myslím, že se nemáte čeho obávat.

S pozdravem Václav Krása