Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a zaměstnání na částečný úvazek

Autor Kratochvílová Jana
Předmět ČID a zaměstnání na částečný úvazek
Dotaz

Dobrý den,

byl mi přiznán ČID. Byla jsem deset měsíců v pracovní neschopnosti a nyní se chci vrátit do zaměstnání, ve kterém jsem před nemocí pracovala. Nyní je moje pracovní schopnost snížena. Chci pracovat na úvazek 0.75 tj. 6 hodin denně. Jak se postupuje? Mám zaměstnavatele žádat? Nebo toliko oznámit? Kde je to právně upraveno? Musím nejprve ukončit pracovní poměr a pak znovu uzavřít nový?

Předem děkuji za odpověď.

Hezký večer.

Kratochvílová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kratochvílová,

je nezbytné, abyste svého zaměstnavatele požádala o úpravu pracovní doby z důvodu snížené pracovní schopnosti. Pracovní poměr ukončit nemusíte, taková věc se standartně řeší dodatkem k pracovní smlouvě.

S pozdravem.

Václav Krása