Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a DPP

Autor Jana
Předmět ČID a DPP
Dotaz

Dobrý den, jsem ČID a jsem zaměstnaná, zaměstnavatel uplatňuje na mne dotaci pro ZP a mám čistého 3000,-Kč. Mohu si k tomu přivydělat formou dohody o provedení práce? Jednalo by se o nárazové práce, například pomoc známým na zahrádce, jednorázové roznesení letáků a podobně. Děkuji předem za radu, Jana.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

příjemce ČID není omezen ve výdělku ani v rozsahu zaměstnání, proto můžete uzavřít další smlouvu. Problém však vidím v tom, že máte příjem jen 3000,- Kč a Váš zaměstnavatel uplatňuje žádost o dotaci na Vaši osobu. Tato dotace činí 8000,- Kč a proto se mi zdá, že Váš zaměstnavatel Vás trochu podvádí a proto byste se měla o tuto situaci více zajímat.

S pozdravem Václav Krása