Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mminimální mzda ČID

Autor Ludmila BENKOIČOVÁ
Předmět Mminimální mzda ČID
Dotaz Dobrý,den. Už osmnáctým rokem pracuju jako strážná,u hlídací bezpečnostní agentury.Asi 10 let jsem částečně invalidní.Dělám pořád tu stejnou práci,jako dřív a to samé co zdraví lidé.Proč mám dostávat menší plat,když musím zvládat to co zdraví lidé a místo,které mám nebylo uměle vytvořené pro invalidy.Je to finanční diskriminace.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Benkoičová,

já s Vámi souhlasím, že nižší minimální mzda pro příjemce ID je diskriminace. Bohužel vláda měla jiný názor. Podlehla nátlaku zaměstnavatelů. Jak se zdá, tak od roku 2016 již tato věc bude srovnaná a bude jenom jedna minimální mzda.

S pozdravem Václav Krása