Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Správní žaloba o příspěvek na péči

Autor Pavel
Předmět Správní žaloba o příspěvek na péči
Dotaz Dobrý den pane Krása, obracím se na Vás s prosbou o radu. Dne 10.9.2012 jsem podal správní žalobu ke Krajskému soudu v Ostravě ohledně příspěvku na péči.Dne 3.10. 2012 jsem obdržel od Krajského soudu v Ostravě usnesení, že žaloba se podstupuje Městskému soudu v Praze. Dne 4.1.2013 jsem obdržel dopis od Městského soudu Praha že žaloba se podstupuje zpět Krajskému soudu v Ostravě. Nerozumím tomuto postupu, ře si žalobu přeposílají mezi Ostravou a Prahou. Všechny usnesení mám naskenované v PC. Pokud by jste měl čas si je přečíst tak bych Vám je zaslal na email a poradil mě co mám dělat, nebo co se bude dál následovat s mojí správní žalobou. Děkuji za odpověď Pavel D

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

přiznám se, že tomuto postupu soudů také nerozumím. Je správné, že Krajský soud v Ostravě postoupil věc Městskému soudu v Praze, protože MPSV ČR má sídlo v Praze. Vrácení věci zpět nerozumím. Doporučuji konzultovat věc s poradnou NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása