Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči o seniora

Autor Jana
Předmět Příspěvek na péči o seniora
Dotaz Dobrý den pane Krása.Mojí mamince je 82 let.Pohybuje se o dvou berlích,má celkově problém s pohybem.Sama si nedojde nakoupit,potřebuje doprovod k lékařům.Sama pracuji na tři směny a chci se proto zeptat,jestli jako doprovod maminky k lékaři mám nárok na např.propustku k lékaři,nebo si musím brát dovolenou. Děkuji a pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud doprovázíte svoji maminku k lékaři, tak máte právo na volno s tím, že samozřejmě musíte mít potvrzení od lékaře, že jste Vaši matku doprovázela.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji