Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz/ombudsman/ochrana pacientů autistů

Autor Konečná
Předmět Dotaz/ombudsman/ochrana pacientů autistů
Dotaz

 

 Dobrý  den  ,p.Krása,

potřebuji nasměrovat-na koho se mám obrátit-ombudsmana-který by mi pomohl napsat odvolání ,co se týče "rozhodnutí stupně závislosti u dítěte/autisty,který má PVP,ADHD,ADD?

Zřejmě  posudkový lékař si plete hrubou motoriku a závažné psychobiologické onemocnění -pervazivní vývojovou vadu osobnosti-která vyžaduje mou celodenní péči.

                                    S pozdravem Konečná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Konečná,

doporučuji Vám obrátit se na poradnu NRZP ČR. Telefonní číslo 266 753 427, email poradnanrzp@nrzp.cz. Ti jsou schopni Vám poradit s odvoláním.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.