Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vrácení příspěvku na motorové vozidlo

Autor Radka
Předmět Vrácení příspěvku na motorové vozidlo
Dotaz Dobrý den,loni jsem dostala příspěvek na auto a zakoupila ho.Po čase jsem zjistila,že mi vozidlo nevyhovuje a navíc jsem měla dost vysoké splátky,které nešly snížit a já začala mít problémy se splácením.Proto, když se mi naskytla příležitost auto prodat za celkem ještě výhodnou cenu,tak jsem neváhala.Splatila jsem úvěr a jelikož se bez auta neobejdu,tak obratem jsem zakoupila nové,opět na splátky,ale výhodnější.Vše se zběhlo strašně rychle,že jsem si ani neuvědomila,že bych měla vracet příspěvek.Finančně teď vycházím tak akorát a kdybych to měla vrátit najednou,tak bych si musela vzít další úvěr,který mi teď nikdo nedá a i tak bych ho neměla z čeho splácet.Kdybych prodala auto a vrátila příspěvek a pak znovu požádala,tak bych rok čekala na schválení a to s nejistým výsledkem.Bez auta bych se rok neobešla.Můžete mi poradit nějaké řešení?Děkuji Radka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

adekvótní část příspěvku jste povinna vrátit a je jedno, že jste zakoupila jiné auto. Doporučuji Vám navštívit Úp a pokusit se s nimi domluvit splátkový kalendář. Když s tím ÚP nebude souhlasit, tak jste povinna adekvótní část vrátit dle rozhodnutí ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji