Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radu.

Autor Evžen Herman
Předmět Prosba o radu.
Dotaz Dobrý den,prosím o radu v mém případě.V srpnu r.2011 jsem koupil auto ,na které jsem dostal příspěvek,dále mi bylo odečteno DPH.Auto mi totálně zničil spadený strom.Na úřadu práce mi bylo sděleno,že pokud vrátím poměrnou částku z příspěvku,mohu si zažádat o nový.Je to stejné i u vratky DPH?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hermane,

DPH vracet nemusíte, protože už uplynuly více jak dva roky. Čili je potřeba vrátit pouze poměrnou část z pěti let. Takže Vám zbývá poměrná část z asi 14 měsíců.

S pozdravem Václav Krása