Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na pomůcku

Autor Jaroslav Tesáček
Předmět příspěvek na pomůcku
Dotaz

Dobrý den .

Chtěl bych se zeptat na následující. Nevlastní dcera žádala prostřednictvím své matky o příspěvek na nákup motorového vozidla u ÚP Bučovice, okr Vyškov. Žádost byla po několika měsících vyřízena kladně a byl jí vyměřen příspěvek a to k 17.12.2012, den poté bylo podepsáno vzdání se odvolání a 19.12.2012 byl podle tuto záležitost vyřizující pracovnice proveden převod fin. prostředků. Dodnes tj. 30.1 2013 příspěvek na účet žadatelky převeden nebyl. Po x telefonátech, urgencích a kontrolách čísel účtů apod. bylo sděleno, že nefunguje systém, kterým je tato a zřejmě nejen tato  věc prováděna, a že pracovníci IT celou věc řeší. Této odpovědi se žadatelce dostalo již několikráte po sobě. Chci se zeptat zda existuje ještě jiná možnost jak a kde tuto věc řešit nebo opravdu jen čekat než se někomu podaří systém zprovoznit. Tento problém se jak se ukázalo týká i příspěvku na mobilitu, který za leden 2013 nebyl vyplacen taktéž se stejným odůvodněním.

Předem děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne. Tesáček

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tesáčku,

doporučuji Vám, abyste podal stížnost k náměstku generálního ředitele ÚP panu Mgr. Martinu Žárskému, martin.zarsky@uradprace.cz.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.